Без категорії

Алюмінієва композитна панель – це постійний вибір більшості фахівців будівельної справи. Матеріал відрізняється цілою низкою корисних властивостей, які значно полегшують будь-які монтажні роботи.

Алюмінієва композитна панель складається з двох алюмінієвих листів, між якими розміщують вогнестійкі наповнювачі (наприклад, усередині може бути термопластик). Найчастіше лицьова сторона має особливе фасадне покриття, а внутрішня відрізняється підвищеними антикорозійними властивостями. Зазвичай виріб транспортується у захисній плівці.

Чинники, які необхідно враховувати при виборі композиту

Параметри завтовшки захисного шару. Виходячи із цього показника переглядають загальні розрахунки міцності.

Фактура та вага. Ці показники необхідні, коли йдеться про вибір матеріалів для кріплення. Хоча вони і так розраховані на досить велику вагу, все одно при виборі комплектуючих варто пам’ятати про щільність і масу панелі.

Міцність. Так як композит часто використовується для обробки фасадів, необхідно, щоб матеріал відрізнявся міцністю. Йому належить взаємодіяти з різними температурами та погодними умовами.

Гнучкість. Цей показник є індикатором того, чи можна використовувати композитну панель під час роботи зі складними геометричними формами об’єктів.

Термостійкість. Як було зазначено, композитна панель найчастіше використовується у фасадних роботах. Звичайно, що матеріал повинен переносити перепади температури і бути морозостійким. Останній фактор дуже важливий через холодні зими. Загалом, композитну панель можна вільно застосовувати в будь-яких кліматичних умовах, навіть у тропіках. При цьому вона прослужить від п’ятдесяти та більше років. Дуже важливо, що при перепадах температури пластина не деформується, а захисне покриття не тріскається. Це дозволяє матеріалу зберігати свій зовнішній вигляд тривалий час.

Звернути увагу варто і на міцність при відшаровуванні зовнішнього шару алюмінію, коли йдеться про те, який алюмінієвий композитний лист купити. Найчастіше вироби із досить низькою ціною відрізняються малою стійкістю зовнішнього шару покриття. Це може призвести до подальшого здуття касет та зниження міцності конструкції в цілому.

Покриття алюмінієвих композитних пластин

Від покриття безпосередньо залежить термін експлуатації пластин. Наприклад, вироби з полімерним покриттям прослужать від 20 до 25 років. Дещо їм поступаються матеріали з оксидними плівками – їхній термін служби від 15 до 20 років. Стільки ж можуть експлуатуватися панелі з покриттям, що ламінує.

Цінова класифікація

Найчастіше вартість матеріалу варіюється в залежності від типу фарбування. На сьогоднішній день їх два: поліестером та полівінілденфторидом (PVDF). Останній відрізняється максимальним рівнем якості, відповідно обійдеться дорожче. Але виріб того вартий: надовго збереже зовнішній вигляд, стійкий до вигоряння та зміни кольору. З одного боку може здатися, що дизайнерські характеристики не такі вже й важливі. У будь-якому випадку панелі з PVDF фарбуванням відрізняються і більшою безпекою.

Як вибрати композитну панель?

Вибір композитної панелі має ґрунтуватися на умовах експлуатації. Наприклад, якщо будинок знаходиться на відкритій місцевості і піддається вітровим навантаженням, варто підібрати вироби з максимально допустимими висотою, товщиною, шириною.

Ще кілька «за» на користь композиту

Однією з головних переваг композитної панелі перед іншими виробами алюмінієвого металопрокату є її повна відповідність нормам пожежної безпеки. Виріб вогнестійкий, тому пожежні інспекції схвалюють його як будівельний матеріал, що використовується на хімічних заводах, заправках, аеропортах та вокзалах.

Крім того, композитна панель має відмінні звукоізоляційні властивості. Саме тому вона широко затребувана для облаштування аеропортів та вокзалів, де завжди шумно через транспорт та велике скупчення людей.

Купити композитну панель Ви можете у компанії «АПТТ-Трейд».